Eğitim Bilimleri Fakültesi

IMU012 Yabancı Dil II (İngilizce) Final Sınavı Bilgilendirmesi (Tüm Fakülteler)

31.05.2023

• 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılı Yabancı Dil (İngilizce) II Final Sınavı 09.06.2023 Cuma günü 16.00-16.45 saatleri arasında çevrim içi (online) olarak yapılacaktır. Sınavınıza 1-14. Haftalar arasındaki tüm konular dahildir. Sınav 25 adet sorudan oluşmaktadır.

• Sınav süresi 45 dakikadır. Sorular için 35 dakika ayrılmış olup olası teknik aksaklıklar için 10 dakika ek süre verilmiştir. Bu süre içinde sınavınızı tamamlamanız gerekmektedir.

• IMU012 Final Sınavı ZOOM ve GOOGLE CLASSROOM üzerinden tek oturum olarak yapılacaktır. Öğrenciler sınava kendi GOOGLE CLASSROOM şubeleri üzerinden erişeceklerdir. Sınav başlangıcında öğrencilerin kimliklerini hazır bulundurmaları ve gerektiğinde kameradan göstermeleri gerekmektedir. Sınav süresince kamera açık tutulacak ve sınav gözetmen kontrolünde gerçekleştirilecektir. Sınava başlamadan önce ve gerektiğinde sınav esnasında gözetmenler öğrencilerle sözlü iletişim kuracak, yazılı olarak verilen yanıtlar kabul edilmeyecektir. Öğrencilerimizin bu hususlarda gerekli hazırlıkları (kamera ve mikrofon) sınav gününe kadar tamamlaması gerekmektedir. ZOOM oturum linkleri GOOGLE CLASSROOM şubelerinizde paylaşılacaktır.

• Sınav girişinde sorun yaşamamak adına Gmail hesaplarınız ile Google Classroom’a kaydolup sınava girmeniz tavsiye edilmektedir.   

• Çevrim içi sınav için Yabancı Dil II (IMU 012) dersi için kaydolduğunuz GOOGLE CLASSROOM sınıfları kullanılacaktır. GOOGLE CLASSROOM’a kaydolduysanız tekrar kayıt yapmanız gerekmemektedir. Ad Soyad Bölüm Adı şeklinde kaydolduğunuzdan emin olunuz ve bunların arasında herhangi bir noktalama işareti kullanmayınız.

• Henüz GOOGLE CLASSROOM’a kaydolmadıysanız dönem başında dersi veren öğretim görevlisinin sizinle paylaştığı sınıf kodu ile lütfen sınıfa kaydolunuz. Kaydolmakla ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdaki linke tıklayınız veya ilgili öğretim görevlisiyle iletişime geçiniz.

https://support.google.com/edu/classroom/answer/6020297?hl=tr&co=GENIE.Platform%3DDesktop#zippy=%2Cs%C4%B1n%C4%B1f-kodunu-unuttum-veya-kaybettim%2Cs%C4%B1n%C4%B1f-kodum-kullan%C4%B1lam%C4%B1yor

• Sınav başladıktan sonra sınavı görüntülemekte sorun yaşarsanız sayfayı yenilemeyi deneyiniz.

• Final Sınavı için masaüstü (PC), dizüstü bilgisayar ya da cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Sınav sırasında internet bağlantı sorunları ve/veya elektrik kesintisi durumlarına karşı gerekli önlemleri almanız beklenmektedir. Bunun için mümkün ise internet bağlantı hızı yüksek veya uygun yükseklikte bir masaüstü bilgisayar (PC) ve/veya şarjı dolu bir dizüstü bilgisayar ve/veya cep telefonu ile 3G, 4.5G bağlantısını hazır etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.

Önemli: Google Classroom sayfasında soruları Türkçe görmeniz halinde sayfa üzerinde sağ tık yaparak “Translate to English” i seçiniz.

• Sorularda geriye dönüp cevaplarınızda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

• Sınavın bitiminde “Submit Quiz (Gönder/Teslim et)” sekmesine tıklayarak sınavınızı sona erdirmeniz gerekmektedir. “Submit Quiz (Gönder/Teslim et)” bölümünü tıklamadığınız takdirde sınavlarınızın değerlendirilmesi mümkün olmayacaktır.

• Sınavı bitir sekmesini tıkladıktan sonra sınava dönüş veya herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

• Sınavınızı bitirdikten sonra ZOOM oturumundan ayrılabilirsiniz. ZOOM oturumundan ayrılmak için sınav esnasında izin istemenize gerek bulunmamaktadır.

• IMU012 Yabancı Dil II (İngilizce) dersinden muaf olan öğrencilerin sınava giriş hakkı bulunmamaktadır.

• Sınav sürecinde ve sonrasında Yabancı Dil II (İngilizce) Final Sınavına dair yazılı ve/veya görsel hiçbir içerik kayıt alma, yazıcıdan çıktı alma, fotokopi ile çoğaltma, ekran görüntüsü alma vb. dahil hiçbir şekilde kopyalanamaz, değiştirilemez, dağıtılamaz ve basılı ve sosyal (dijital) medya dâhil hiçbir platformda kullanılamaz. Kuralları ihlal ettiği tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

• Lütfen güncel bilgiler ve duyurular için Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasını, GOOGLE CLASSROOM sınıflarınızı ve UBYS’de yer alan mailinizi düzenli olarak kontrol ediniz.