Eğitim Bilimleri Fakültesi

ÇAP/Yan Dal

ÇİFT ANA DAL LİSANS PROGRAMI

Bir lisans programına kayıtlı olan öğrenciler, bu lisans programına ek olarak üniversitemizde başka bir lisans programına da eş zamanlı kayıt yaptırabilir. Bu ikinci lisans programına çift ana dal lisans programı denir. Bu programı tamamlayan öğrencilere, kayıt oldukları lisans programı diplomasına ek olarak çift ana dal lisans diploması verilir. Çift ana dal programlarına ilişkin esaslar senato tarafından belirlenir.

YAN DAL PROGRAMI

Bir lisans programına kayıtlı olan öğrenciler, bu lisans programına ek olarak üniversitede diğer bir lisans programının belirli sayıda dersinden oluşan bir yan dal programına kayıt yaptırabilir. Yan dal programı bir lisans programı değildir. Bu programı tamamlayan öğrencilere bir sertifika verilir. Yan dal programlarına ilişkin esaslar senato tarafından belirlenir.

Eğitim Bilimleri Fakültesi öğrencileri kontenjan dahilinde üniversitemiz bünyesindeki bazı bölümlerde çift ana dal ya da yan dal eğitimi alma olanağına sahiptir. Bununla birlikte, ÇAP ve yan dal eğitimi için her bölümün açtığı kontenjan ve hangi bölümlerden öğrenci alacağına ilişkin bilgiler her eğitim öğretim yılının sonunda bir sonraki eğitim öğretim yılına yönelik olarak ilan edilmektedir. Başvurular, genel not ortalamasına göre sıralanarak değerlendirilmektedir.

Fakültemiz programlarında çift ana dal yapmak üzere diğer fakültelerden kabul almış öğrencilerin fakülte dışı çift ana dal programı ders planını izlemesi gerekmektedir.

Fakültemizde öğrenci alımı yapmakta olan bölümlerin öğrencilerinin çift ana dal ve yan dal yapabilecekleri program bilgilerine ve ilgili mevzuata aşağıdaki dosyalar aracılığıyla, program başvuru takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
05.01.2021 İMÜ Çift Anadal Programı Yönergesi
05.01.2021 İMÜ Yandal Programı Yönergesi
06.08.2021 İMÜ 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı Çift Ana Dal Programı Kontenjanları
06.08.2021 İMÜ 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı Yan Dal Programı Kontenjanları