EĞİTİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Dekanın Mesajı

Sosyal bir varlık olan insan, öğrenme yeteneği ve aldığı eğitimin niteliği ile farklılığını her yönden ispat eder. İnsanı modern bilgi ve tekniklerle donatarak milletinin maddi ve manevi değerlerine bağlı, bir insanda bütün insanlığı görebilme yeteneğine sahip; onurlu, bilgili ve karakterli bireyler haline getirmek ancak eğitimle mümkündür. Bir milletin en değerli yatırımlarından biri, insanın kişilik ve karakterine yapılan yatırımdır. Bu fikrin bilincinde olan öğretmenler yetiştirmek, bir milleti gerçek anlamda bir millet haline getirir, o milletin tarih sahnesinde adını ölümsüzleştirir. Bu yüzden eğitim sürecinde en büyük rol şüphesiz öğretmenlere düşer. Öğretmenleri her açıdan donanımlı olan ülkeler, başarıya her zaman ve zeminde kolayca ulaşabilir, bu başarıyı da bir gelenek haline getirebilirler.

Eğitim Bilimleri Fakültesi olarak bizler de bu bilinçle hedeflerimizi gerçekleştirmek amacıyla modern çalışmalar yürütüyoruz. Fakültemiz bu misyon uğrunda yoluna hızla devam etmektedir. Bu amaçla akademik ve idari anlamda belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için çalışmakta ve gelecek projeksiyonumuzu bu misyona uygun olarak saptamaktayız.

Henüz oldukça genç bir eğitim yuvası olarak fakültemiz; gelecek yıl “İlköğretim Matematik Öğretmenliği”, “İngilizce Öğretmenliği” ile “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” alanlarında lisans öğrencileri alacaktır. Ayrıca fakültemizde halen “Bilgisayar ve Eğitim Teknolojileri”, “Eğitim Bilimleri”, “Matematik ve Fen Bilimleri”, “Özel Eğitim”, “Temel Eğitim”, “Türkçe ve Sosyal Bilimler”, “Yabancı Diller Eğitimi”  bölümlerinde akademik faaliyetler devam etmektedir. Fakültemizde 2 Profesör, 2 Doçent, 12 Yardımcı Doçent, 1 Öğretim görevlisi ve 26 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır. Bu bağlamda fakültemizin bugünlere gelmesine katkıda bulunan, maddi ve manevi desteklerini her daim yanımızda hissettiğimiz Kurucu Dekanımız, saygıdeğer Prof. Dr. Mustafa Çiçekler hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Değerli öğrenciler, ülkemizin hem bugünü hem geleceği olarak sizlere en iyi eğitimi sunmak amacıyla her türlü gayreti sarf etmekteyiz. Sizleri de fakültemizin bir parçası olarak görmek bizleri çok mutlu edecektir.

Prof. Dr. Ahmet Akın