Eğitim Bilimleri Fakültesi

17. Uluslararası Eğitim Yönetimi Kongresi Bu Yıl Üniversitemizde Gerçekleştirildi

21.03.2024

Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve "Cumhuriyet’in 100. yılında eğitim yönetimi alanı ve mesleği" temasıyla düzenlenen 17. Uluslararası Eğitim Yönetimi Kongresi, 7-9 Mart tarihleri arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Güney Kampüs Aşık Paşa Salonunda gerçekleştirildi ve üniversitemizde büyük bir ilgiyle karşılandı.

Kongrede, eğitim yönetimi alanında yapılan en son araştırmaların ve gelişmelerin sunulduğu bildiri sunumları, zengin bir içerik sunan forumlar, etkileşimli çalıştaylar ve çeşitli paneller yer aldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen katılımcılarla birlikte, Hong Kong Eğitim Üniversitesi'nden gelen akademisyenler de kongreye katılarak uluslararası boyutta bir bilgi alışverişi ve etkileşim ortamı oluşturdu.

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı olan değerli akademisyen Prof. Dr. İbrahim Hakan Karataş önderliğinde, etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde katkısı olan dekanlık ve Eğitim Yönetimi Anabilim dalı başkanlığına, ayrıca emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.