Eğitim Bilimleri Fakültesi

Depremden Etkilenen Öğrencilerle Çalışacak Öğretmenlere Seminerler Verildi

15.02.2023

Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. M. Zahid TOZAR ve Temel Eğitim Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. H. Sümeyra BİLİCİ ALBAYRAK, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte konuşmacı olarak yer aldılar.

14 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak Arş. Gör. H. Sümeyra BİLİCİ ALBAYRAK “Çocuğun Dili Oyun” başlıklı seminer verdi. Ardından Arş. Gör. M. Zahid TOZAR “Psikolojik İlk Yardım” başlıklı seminer verdi. Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin eğitim salonunda gerçekleştirilen etkinliğe çeşitli kademelerde çalışan öğretmenler katıldı.

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle İstanbul’a gelen ve öğrenimlerine buradaki okullarda devam eden öğrenciler oldu. Etkinlik öğretmenlerin depremden etkilenen öğrenciler için hazırlanmaları amacıyla gerçekleştirildi.  Arş. Gör. H. Sümeyra BİLİCİ ALBAYRAK seminerinde oyunun iyileştirici gücünden, çocuğa oyunla ulaşmanın yollarından ve oyunun bir iletişim dili olduğundan söz etti ve uygulama örnekleri sundu. Arş. Gör. M. Zahid TOZAR psikolojik ilk yardım yapılırken dikkat edilecek hususların altını çizdi, bu hassas süreçte yapılması ve yapılmaması gerekenleri paylaştı.

Her bir seminerin ardından öğretmenlerin sorularının yanıtlanmasıyla etkinlik sonlandırıldı.