Eğitim Bilimleri Fakültesi

eTwinning Projesi Kapsamında “Resimli Çocuk Kitaplarıyla Matematik” Sunumu Gerçekleştirildi

02.02.2022

"eTwinning Miniklerin Matematik Serüveni Projesi" Aksaray, Diyarbakır, Erzincan ve Kocaeli illerinden 10 öğretmen ve öğrencileri ile yürütülmektedir. Proje ile Okul Öncesi dönemde matematik becerilerinin kazanılması için disiplinlerarası etkinliklerle uygulamalar yapılmaktadır. Projede çocuklar ve aileler aktif olarak çalışmalarda yer almaktadır. Eğitimde Okul – Aile işbirliği içinde yapılan çalışmalar öğrenme sürecini aktif kılar ve hızlı adımlarla ilerleme sağlanır. Proje kapsamında çocuklarla sınıf içi etkinlik uygulamaları öğretmenlerle, web2 etkinlik pekiştirme uygulamaları ise aile destekleri ile yürütülmektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Okul Öncesi Eğitim ABD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kevser KOÇ, 18 Ocak 2022 tarihinde proje kapsamında ‘‘Resimli Çocuk Kitaplarıyla Matematik’ sunumunu gerçekleştirdi. KOÇ, sunumunda Erken Çocukluk döneminde matematik öğretiminin önemini, resimli çocuk kitaplarının önemini ve matematik öğretiminde resimli çocuk kitaplarının süreçlerini anlattı. Çocuk kitaplarının anlamlı öğrenme için bağlam oluşturduğuna, çocuğun kişisel bağlantılar kurmasını sağladığına, çocukların farklı bakış açılarıyla ve problemlerle karşılaşarak sorular sorup araştırma yapmasına teşvik ettiğine değinildi.

Sunuma, Doç. Dr. Yusuf KOÇ, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül AKINCI COŞGUN, öğretmenler ve ailelerle birlikte toplam 86 kişi katıldı. Sunumdan sonra öğretmenler ve aileler olumlu geri dönütlerde bulundu.

Sunumu izlemek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

https://youtu.be/BIpLq_mMC_I

https://youtube.com/watch?v=0j4VX284otw&feature=share