Eğitim Bilimleri Fakültesi

Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Kevser KOÇ, "Montessori Farkındalık Eğitimi"ne Konuşmacı Olarak Katıldı

16.02.2024

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üniversiteler ile 'Okulda Üniversite, Üniversitede Okul' anlayışıyla yaptığı iş birliği doğrultusunda Eğitim Bilimleri Fakültesi Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Kevser KOÇ, "Montessori Farkındalık Eğitimi" programının açılış toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mesleki bilgilerini ve alanda yeterliliklerini geliştirmeye yönelik çeşitli çalışmalar ile uygulama alanında elde edilen tecrübelerin değerlendirilmesi ve geri bildirim mekanizmasıyla geliştirilmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu doğrultuda üniversitelerle işbirliği yapılarak 'Okulda Üniversite, Üniversitede Okul' anlayışıyla, sahadaki öğretmenlerin bilgi, tecrübeleri genç öğretmen adaylarına aktarılmaktadır. Böylece geleceğin öğretmenlerinin yetiştirilmesine destek olunurken akademisyen hocalardan mesleki anlamda yararlanılmış olmaktadır.

Bu çerçevede Doç. Dr. Kevser KOÇ İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜRK başkanlığında düzenlenen "Montessori Farkındalık Eğitimi" programının açılış toplantısına katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında Montessori eğitim programının MEB Okul Öncesi Eğitimi Programı’na nasıl entegre edilebileceği ve çocuklara potansiyel faydaları konularına değinen Dr. Kevser KOÇ, bir başlangıç dersi niteliğinde bilgiler vererek önerilerde bulundu.

Daha önce de İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Montesssori temalı eğitimlere de katkıda bulunmuş olan Kevser KOÇ, 50 kişilik bir gönüllü öğretmen grubuyla 30 Mart 2024 tarihine kadar hafta sonu eğitimi şeklinde devam edecek olan programda eğitmen olarak da görev alacaktır.